İletişime Geçin: (0212) 222 35 44

HİJYENİK PAKET TİP HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

MIKROAIR paket tip hijyenik havalandırma cihazlarımız, ameliyathaneler, yoğun bakım ve yeni doğan üniteleri, sterilizasyon odaları, laboratuarlar, temiz odalar gibi kimyasal ve bakteriyolojik kirlenmelerin önlenmesi ve kontrol altında tutulması gereken ortamların BASINÇ, SICAKLIK, NEM ve PARTİKÜL derecesini kontrol ederek, istenilen değerlerde sabit tutabilen otomatik çalışan ünitelerdir.

Cihazlarımız, TÜV Onaylı CE Belgeli, Türk Standartları Enstitü’sünden TSEK Belgeli ve ayrıca DIN 1946-4 / EN 1886 / DIN 24185 ve benzeri standartlara uygun olarak üretilmektedir.

hijyenik-paket-havalandirma-sistemleri-2

MIKROAIR paket tip hijyenik havalandırma cihazlarımız 1.200 m3/h ile10.000 m3/h taze hava sirklasyonlu, “kompakt tip” ortamların pozitif ve negatif basınç altında tutulabilmelerini sağlayan çift fanlı “karışım havalı” tip olmak üzere 2 ayrı tipte dizayn edilmiştir. Kapasiteleri 2.500 m3/h ile 10.000 m3/h aralığında 6 ayrı modelde standart olarak, ayrıca proje bazında istenilen kapasitede özel olarak üretilmektedir.

Sistemde standart olarak sunulan 254 mm germidial UV lambaları ile ortama verilen havanın sterilize edilmesi sağlanır.

Sistem çalıştırıldıktan sonraki ilk bir saat içerisinde 0,3 μm düzeyinde %96 partikülleri dekontaminasyon ve %96 biyodekontaminasyon yapmaktadır. Sistem 10-30 Pa Pozitif basınç oluşturarak çalışmaktadır.

İstenildiği durumda pozitif basınç modundan negatif basınç moduna geçebilir. Bu sayede bulaşıcı hastalıkların bulunduğu ortamların havasını direk dışarı gönderir.

KONSTRÜKSÜYON

Paket klima cihazlarımız özel profilli taşıyıcı karkas ve üzerlerine izolasyonlu çift cidarlı kapakların monte edilmesiyle üretilmektedir.

Bütün iç hava akış yüzeyleri Cr-Ni paslanmaz sac, dış yüzeyler ise tam hijyenik elektro statik toz boya ile boyanmaktadır. Ayrıca talep edildiğinde dış yüzeyler Cr-Ni paslanmaz sac olarak da imal edilmektedir.

Kapaklar özel hijyenik contalarla monte edilerek %100 sızdırmazlık sağlanmıştır. Ön bölümler özel camlı kapaklarla veya gözetleme camlarıyla donatıldığından iç hava hareketleri kolaylıkla takip edilmektedir.

Çift fanlı modellerimiz uygulama alanına istenilen oranda taze hava verip; İstenilen oranda dışarıya ortam havasını egzost yapabilen ortamların hem pozitif hemde negatif basınç altında tutabilen mikroişlemci kontrollü sistemlerdir. Çift fanlı modellerimizde; Taze hava devresi,egzost hava devresi ve basınçlandırma devrelerinde bulunan oransal kontrollü hava damperleriyle ortamlarda istenilen basınç ve taze hava oranlarını mikroişlemci sayesinde otomatik olarak sürekli sabit tutabilmektedir.

Bütün modellerimiz havalandırma kanalı veya laminar flow ünitesi takılabilecek özellikte üretilmekte ve cihazların hava üfleme menfezleri cihaz profilinden ayrı olarak imal edilmektedir.

hijyenik-paket-havalandirma-sistemleri-3

PLC & MİKROPROSESSÖR KONTROL

Hijyenair cihazları özel yazılımlı dokunmatik, 5.5 inc boyutunda Renkli ekran ve Türkçe arayüze sahip olup, Mikroprosessör işlemci ile şifre korumalı ekrandan, cihaz içi ve dışı sıcaklık, nem ve basınç değerleri %1 hassasiyetle ayarlanabilmekte ve bu değerler ekran üzerinden grafik ve resimli olarak izlenebilmektedir. Cihazdan 24 saat sürekli rapor alınabildiği gibi, istenirse internet ile uzaktan kontrol yapılabilmektedir. Sistemde bulunan TATİL modu sayesinde sadece cihaz fanları çalıştırılarak ortamlar sürekli istenilen basınç altında tutulabilmektedir.